potid sobivad väga hästi mängimiseks

Loomingulisus on lastele omane juba imikueas, mil nad suhtlevad ülejäänud maailmaga erinevate häälitsustega. Hiljem saavad kujutlusvõime väljundiks ehitusklotsid ning rääkimisoskuse arenedes väljendatakse oma tundeid ja mõtteid.

Kujutlusvõime võib elus osutuda sama vajalikuks kui kirjutamine, lugemine või head kombed, mistõttu võiks proovida seda igal võimalikul moel arendada. Siin on mõned lihtsad, ent suurepärased ideed enda ja oma lapse argipäeva elavdamiseks ja kujutlusvõime arendamiseks!

Loominguline ühepajatoit

Otsige suur supipott ja lisage sinna kordamööda asju, mida kokku segada. Peotäis männikäbisid, näpuotsatäis talki, võibolla maitsejagu värvikriite… õhtusöök missugune!

Isetehtud mänguasjad

Võtke lapsega kodus ette üks avastusretk: kolage ringi ja vaadake, mida leiate keldrist, kappidest ja sahtlitest ning mängige kõigega, mis kätte satub. Tühjast kingakarbist saab toreda kujuteldava auto, joonlaua või mõõdulindiga annab mõõta kõike, mis teele jääb. Aardeks võib osutuda iga leitud asi.

Pereansambel

Keerake muusika kõvemaks ja otsige välja kööginõud. Plekkpurgist, mille sees on näiteks kohvioad, riis või herned, saab hea sahisti. Puidust kauss ja lusikad passivad hästi trummiks. Timpani ja simbelina saab kasutada metallist visplit ja sõela. Pange käima ja mõni jazzi, klassikalise muusika või rock`n rolli plaat ja nautige!

Tunne oma kodukanti

Õppige tundma oma naabruskonda: minge koos jalutama ja rääkige kõigest, mida näete. Esita lapsele loomingulisi vastuseid nõudvaid küsimusi, näiteks mida tema arvates vastutulev kass hommikusöögiks võis süüa. Mõelge välja erinevaid mänge: lugege kokku, mitut erinevat looma teel kohtate või hakake koguma huvitavaid kive, ilusaid rannakarpe või värvilisi lehti.

Ehitage oma Sodila

Leidke kodus eraldatud ruum, millest saate kas või mõneks tunniks oma Sodila teha. Koristamise lihtsustamiseks kata eelnevalt põrand presendiga. Seejärel tooge välja kõik, mida leiate: suured tükid paberit, käärid, vanad ajakirjad, värvilised lehed, liim. Käärige lapsel ja endal käised üles ja looge üheskoos maal, kollaaž või skulptuur – ükski meistriteos pole kunagi liiga kirju ega segane!

Allikas: parenting.ivillage.com

Autor

Maria on hariduselt alushariduse pedagoog (lõpetanud TÜ Cum laude). Elab Tallinnas ning kasvatab abikaasa Kaarliga kolme last. Maria on üks Nupsu.ee asutajatest.

1 kommentaar

  1. emmeliine Kase Vasta

    “Keerake muusika kõvemaks ja otsige välja kööginõud. Plekkpurgist, mille sees on näiteks kohvioad, riis või herned, saab hea sahisti. Puidust kauss ja lusikad passivad hästi trummiks. Timpani ja simbelina saab kasutada metallist visplit ja sõela. Pange käima ja mõni jazzi, klassikalise muusika või rock`n rolli plaat ja nautige!”
    Peale meie potide ja pannidega loovuse arendamist ei räägi me enam oma alumise “tädikesega” ja oleme sunnitud kuulama köögi põranda kaudu monolooge lapse kasvatamisest ja meie perest kui “hulludest”

Lisa oma kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.