Lego Duplo auhinnamäng Nupsus…Siis see mäng on just Sulle!

Juhhei, algamas on üks äge auhinnamäng. Nupsu jagab 10 LEGO DUPLO  (fotol) mängukasti, mida kingime  igal nädalal (4 nädalat)  2-3 tk. Vaja on vaid olla aktiivne kommentaariumi kasutaja Nupsu keskkonnas ja jagada vahvaid mõtteid ja ideid teiste lapsevanematega. Ägedamatest ideedest paneme kokku ka artikli!

Esimese nädala teemaks onARENDAVAD TEGEVUSED JA MÄNGUD (VÄIKE)LAPSEGA.

Lapse arenemiseks on kõige olulisem koostegevus täiskasvanuga. Mis saab veel olla toredam kui oma põnniga koos midagi ägedat ja arendavat ette võtta? Millised mänge või tegevusi oma lastega koos teete, arendamaks lapse keelelist, vaimset, sotsiaalset, emotsionaalset või füüsilist arengut?

lapsed-joonistavadVõib olla on sul midagi eriti ägedat ja põnevat soovitada…ära ole kade ja jaga seda ka teistega 🙂

Jäta allolevasse kommentaariumisse põnevaid ideid. Postitada saab linke, fotosid, videosid ja  tweete.

Ole inspiratsiooniks teistele vanematele!

Ps. Kui jagad mängu ka FB-s, kahekordistad võiduvõimalust.

 

Esimesed klotsikarbid loosime välja teisipäeval, 18.oktoobril!!

Vaata ka videosid, kuidas kasutada Lego klotse õppemängudena:

 

ESIMESE NÄDALA loosiratas naeratas kasutajatele nimega Mailit ja Kristiina Hein. Auhinna kättesaamiseks võtke ühendust mariaveike@gmail.com. Järgmisel nädalal loosime kogunisti 3 Lego Duplo komplekti. Head mänguõnne!

 

 

 

Author

Maria on hariduselt alushariduse pedagoog (lõpetanud TÜ Cum laude). Elab Tallinnas ning kasvatab abikaasa Kaarliga kahte last ning kolmas on tulekul. Maria on üks Nupsu.ee asutajatest.

15 kommentaari

 1. Maria Veike Reply

  Kunagi sai meisterdatud selline mäng 🙂 See mäng on mõeldud küll koolieelikutele ja vajab eeloskusi arvutamises. Aga koos vanemaga peaksid väiksemad lapsed ka hakkama saama.

 2. Olen arvamusel, et lapsel pole vaja tuba täis mänguasju, vaid vanemat, kellel oleks aega ja viitsimist oma lapse jaoks. Igale vanemale tuleb kasuks hea fantaasia ning loovus, et neid ka lapses edasi arendada. Mäletan, kuidas väikelapsena sai igast käbist ja kivist mängu luua. Nüüd olles enda lastega kodune, ei ole palju ideid, mida üheskoos teha. Õnneks on palju kohti, kust ideid leida.
  Minu kaheaastase poja meelistegevus on veega mängimine. Olen näinud ka ühes lasteaias vee- ja liivakeskusi, mis arendavad mitut meelt. Miks mitte panna oma kodus väike nurgake püsti, kus laps saab veemaailma avastada.
  Hiljuti leidsin ka laheda mõtte, mida teha pappkastist. Pappkastiga saab mängida nt värvigolfi. Selleks on vaja kasti, paberinuga, värve, mingit palli(golfipalli, pinksipalli, kummipalli) ja palli löömiseks kasvõi pudrukulpi. Kasti ühele küljele tuleb noaga lõigata augud, augud võib äärtest eri värvi värvida, et laps õpiks neid eristama. Aukude peale kirjutada summad, kui mitu punkti auku lüües saab. Lisan ka pildi, et paremini aru saaks. Mängu käigus tekib kindlasti uusi mõtteid ja reegleid.
  Mida olen tahtnud veel proovida rakendada, on nädalapäeva tegevuskastid. Karbid on sildistatud nädalapäevadega. Igal päeval on erinev teema. Esmaspäevases karbis on rollimängud, teisipäevases lauamängud jne. Nii ei tüdine laps enda mänguasjadest ära ja iga asi on kui uus nädala möödudes.

 3. Olen 1-aastase lapsega kodune ja enamus meie päevast möödub õues viibides. Aastaajad pakuvad väga palju erinevaid tegevusvõimalusi kui loovust ja fantaasiat kasutada.
  Lapse sügisesed tegevused: kastanimunade korjamine ja toas erinevatesse karpidesse paigutamine,kivikeste korjamine taskutesse,vahtralehed on suurepärased värvusõpetuseks ning sahistamiseks ning liiv mida saab vormidesse tõsta. Kõiki neid materjale oleme kasutanud rütmipillide meisterdamiseks. Ja värske õhk tagab ka tervise!

 4. Signe Saaremäel Reply

  Käin oma kolme aastase pojaga paar korda nädala ujumas ja seda juba 2,5 aastat. Kodus mängime legodega, play-dohidega, joonistame jne. Käime kogu perega kinos, rabas, külas ja reisidel. Igal õhtul loeme ennem magamaminekut raamatuid.

 5. Meisterdasin pojale kunagi väikese Peetrikese, kes oli “hirmus näljane”. Nimelt tegin väikse plastmassist toidukarbi sisse suuaugu ja muidugi ka ülejäänud näo ning siis sai laps panna Peetrikesele suhu memoriini kaarte, millel mingi toit peal. Mina siis muidugi ütlesin talle, et mille Peetrike parajasti ära sõi ja täiendasin loodetavasti sel viisil lapse sõnavara. Lapsele, kes tol ajal veel peaaegu midagi ei rääkinud, tegi nende toitude Peetrikese suhu toppimine väga-väga nalja, nii et soovitan teistelegi selline mäng teha.

  Praegu mängime üheaastase tütrega ka Lego Duplodega ja nukumajas nukkudega, vaatame raamatuid ning eks seeläbi õpime ka sõnu. 🙂

 6. Doomino.
  Just sai mängitud 2a4k lapsega loomapiltidega doominot. Hea rahulik, püsivust ja tähelepanu nõudev mäng.
  Kunagi hiljem saab loendamise abil täppidega doominot mängida 🙂

 7. Meie pojad on väga loomingulise hingega (3a Martin ja 1a Enrico). Neile meeldivad väga näpuvärvid , plasteliin ja kleepimine. Ei möödu päevagi , kui me ei ühest neist miskit. Kuna tavaline kleepimine paberiga on igavaks muutunud , siis olen neile asja huvitavaks Teinud. Lisan ka mõned pildid.

  Lisaks meeldivad neile väga Lego Duplo klotsid. Üheskoos teevad nad vägevaid torne, maju , autosid jm. Nagu väikesed insenerid.
  Kahjuks väikevenna sündides jääb koos mängides ühele ja teisele klotse väheks ja tihti tekivad tülid ja ei saa koos mängida. Aga koos on ju vahva 🙂

  Issiga koos meeldib ma muud huvitavat teha, nt onnide ehitamine. Kasutusse võtakse kõik kodus olevad tekid ja padjad ning ehitatakse vägev onn/maja. Parem kui poodides müüakse, kas pole ?!

  Emmega koos aga tahetakse köögis süüa teha. Vanem poeg on harjutanud kkätte juba noaga lõikamisel, muidugi emme silme all 🙂
  Ta on vägev võileiva meister. Vahest hommikuti üllatab emmet ja issit oma oskustega 🙂

  Väljas jalutades leitakse üles alati kivid, oksad ja puud. Vahva ju puu otsa ronida või kividega mängida. Puu otsa ronimisel emme ja issi ikka abiks 🙂 Liivakast on ka vahva koht, kus oma inseneri oskusi taas näidata. Alati vana ja taadu juures möödub aeg just seal-liivakastis.

  Lisaks on sahtlis ka pusled, raamatud ja lauamängu …mida iga päev ikka kokkupannakse, loetakse ja mängitakse. Kõik on juba nii kulunud , et vajavad väljavahetamist.

  Sellised aktiivsed ja tublid pojad meil kodus. Kuna teha on palju , ega siis nutiseadmetele ja telerile aega ei jäägi, mis on suur pluss. Lastelaule kuulame muidugi rõõmuga 🙂

   • Kaarel Veike Reply

    Seda juhtub ikka aegajalt. Meil peaks toimima ka lahendus, kus peale postitmast on veel väikene aeg muutmiseks ja kohendamiseks olemas. Testime veel seda osa. Aga postituse sisu, ideed ja mõte on kenasti olemas ja see on kõige olulisem! 🙂

 8. Minu aastasele tirtsule meeldib asjade sissepanek ja välja võtmine. Selle tarbeks tegin väikese pappkasti sisse kaks erineva suurusega auku ja andsin erineva suurusega palle ja muid väiksemaid mänguasju. Päris tükk aega oli ta keskendunult selle tegevuse külge naelutatud. Avastas, et väiksesse auku mahuvad väikesed asjad, suurde aga suured ja väikesed ka 😉
  Lisaks meeldib talle väga köögis minuga samal ajal toimetada. Tegin talle niisiis oma supipaja (pilt juures). Segab, tõstab, katsub jne neid svammitükke ja korke. Ja eriti tore on kastiautos (pappkast autoks) mööda tuba ringi sõita (kasti on hea tõmmata pleedi või teki peal).

 9. Kristiina Hein Reply

  Minu 2,4 aastasele lapsele meeldivad väga erinevad rollimängud- näiteks müüja ja ostleja ning teeõhtu pidamine emmega. Läbi rollimängude on väga hea arendada nii lapse keelelist kui ka sotsiaalset arengut. Poe mängus saab laps suhelda ostjaga(emmega), piiksutada toiduaineid ning seejärel need kilekotti panna. Nn teeõhtu korraldamisel on vajalik vaid kann, vesi ja tassid ning mäng on täies hoos. Kõigi nende rollimängude puhul nägin sära lapse silmis ning tegelik ainuke vajalik asi mis nende mängude jaoks on oluline on vanema AEG lapsega tegelemiseks.

 10. Väga hea arendav mäng on panna kotikese sisse igasuguseid erinevaid asju ja siis laps peab neid seal katsuma ja enne eseme kotist väljavõtmist ütlema millega on tegu. Samuti mängime pojaga igasuguseid sõnamänge küll tuleb öelda lauljaid, loomi, autosid jne. Alguses niisama ja hiljem juba nii, et eelmise sõna viimase tähega tuleb öelda uus sõna.
  Käärid sai poja kätte endale juba päris varakult koos erinevate kataloogidega, et harjutada lõikamist.
  Suured lemmikud on ka Legod, millest saab meisterdada väga palju erinevaid asju just oma enda fantaasia järgi. Oleme meisterdanud ka wcpaberi rullidest kindluseid, raketi. Pappkastist autogaraaži, see kõik aitab lapsel arendada fantaasiat.
  Samuti käime perega palju igalpool jalutamas, teatris, kinos- see kõik arendab last.

 11. Küll veega on lõbus mängida. Soojal ajal saavad issid õue lapsele laevateed veerennidest vms ehitada 🙂

 12. Kaire Arakas Reply

  Kuna tütar on just sellises vanuse kus õppida numbreid, oleme teinud numbrid erinevate värviidega märkmepaberitele ja tema on siis pidanid õige arvu loomi sinna juurde panema(vahel ka vastupidi, et loodame juurde numbri) Ühtlasi saab pärast ka lapselt üle küsida, et mis loomaga on tegu,mis häält teeb kus elab jne. Õppimine ja mäng käsi-käes. Meie tütrele igal juhul meeldib:)

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.