Tag

Turneri sündroom

Browsing

Video: Rasedusaegne Panorama test

panorama-filmimine-siret-olle-kaarel-veike-doktor-marek-soisPanorama test on mitteinvasiivne sünnieelne ema veres loote rakuvälise DNA uuringul põhinev turvaline ja täpne kromosoomihaiguste skriiningtest, mida on võimalik teostada alates üheksandast rasedusnädalast.

Panorama test tunneb ära 99%  Downi sündroomi-, Edwardsi sündroomi- ja Patau sündroomiga loodetest ja 92% Turneri sündroomiga loodetest.

Panorama test on täiesti turvaline nii Sinule kui ka Sinu lootele ning testi teostamine ei ohusta mingilgi määral rasedust. Skriiningtest teostatakse Sinu veeniverest.

Normaalselt on inimese igas keharakus 23 paari kromosoome ehk kokku 46 kromosoomi. Igal kromosoomil on täpselt samasugune koopia või paariline. Üheks paariks on sugukromosoomid. Naisel on selleks X kromosoom. Kõrvalekalde põhjustab, kui kromosoomidel paariline puudub või on liigselt. Trisoomia tähendab, et üks kromosoom on paarist enam. Monosoomia tähendab, et üks kromosoom on paarist puudu.

Raseduse ajal ringleb sinu veresoontes lisaks sinu verele ka sinu loote kromosomaalset materjali, rakuvälist DNA’d. Uuringul kasutatakse spetsiaalset DNA tehnoloogiat, mille käigus eraldatakse ema DNA loote DNA’st ning seeläbi saab selgitada välja vägagi täpselt, kas sinu lootel võib esineda kõrvalekaldeid nagu Downi sündroom ehk trisoomia 21, Edwardsi sündroom ehk trisoomia 18, Patau sündroom ehk trisoomia 13, Turneri sündroom ehk monosoomia X.

Panorama rasedusaegne uuring on oma olemuselt eriline. See kasutab uut ja paremat lähenemist, mis annab senisest veelgi täpsemaid tulemusi võrreldes alternatiivsete mitteinvasiivsete ehk kehaväliste uuringutega.

Panorama testi on teostatud mitmetes kliinilistes uuringutes ning test on tõestanud, et suudab pakkuda kõige täpsemaid tulemusi.

Kuidas see test töötab? See on lihtne nagu 1,2,3

  1. Lepi kokku Loote Ultraheliskriiningus verevõtmise aeg
  2. Anna vereanalüüs
  3. Kahe nädala möödudes pöördu arsti vastuvõtule arutlemaks testi tulemusi.

Iga testi tulemus on patsiendipõhine ja individuaalne riskikalkulatsioon, kusjuures sulle pakutakse lisainformatsiooni just sinu vajadustele vastavalt. Tulemused saate kätte tavaliselt 14 päeva jooksul peale vereanalüüsi andmist.

Võid olla kindel, et see test on turvaline ja usaldusväärne.