Category

Seks

Category

10 asja, mida teada ohutuks seksimiseks

Vahekorrast (või seksuaalsetest tegevustest) tuleks loobuda arsti vastaval soovitusel

Seks raseduse ajal on suurepärane võimalus partnerivahelise intiimsuse säilitamiseks. Kui arst ei ole ettekirjutusi teinud, on vahekorda astumine üldiselt ohutu. Järgida tasub aga ka järgnevaid reegleid.

1. Raseduse edenedes võivad mugavamaks osutuda külili ja naine-peal asendid.
2. Peenise viimisel sügavale tuppe peaks toimuma naise soovi ja enesetunnet arvestades.
3. Rasedusaegse seksi puhul tuleks vältida vee, õhu ja ükskõik millise võõrkeha viimist tuppe.
4. Rasedusaegne armatsemine on eriti meeldiv, kui sellega käivad kaasas mõistmine, empaatia, loovus ning huumorimeel.
5. Naisel peaks alati olema õigus keelduda.
6. Kui naisel on risk enneaegseks sünnituseks, tuleks orgasmi ja vahekorda vältida seni kuni arst on selle ohutust kinnitanud. Sellistel juhtudel tuleks vältida ks rinnanibude erutamist.
7. Vahekorrast (või seksuaalsetest tegevustest) tuleks loobuda arsti vastaval soovitusel.
8. Vahekorda tuleks vältida kui looteveed tilguvad, on purunenud või on kahtlus, et tegu võib olla lootekoti purunemisega.
9. Seksuaalset kokkupuudet tuleks vältida juhul kui naisel või tema partneril on olnud kokkupuude või on diagnoositud sugulisel teel leviv haigus. Kui vahekorda ei suudeta vältida, tuleks kindlasti kasutada kondoomi.
10. Tähtaja lähenedes hakake mõtlema, millist rasestumisvastast vahendist soovite pärast sünnitamist kasutada.

Seksuaalsus raseduse ajal

Raseduse kolme trimestri jooksul jõuab su keha suured muutused läbi teha ning kuna hormoonid mõjutavad ka tujusid, toob see kõik kaasa ümberkorraldusi sinu seksuaalelus. Tea, et vähenevad või suurenevad soovid seksida on rasedana normaalsed nähtused. Kui nii sinu kui kõhutita tervis on korras, on ka seksimine ohutu.

Esimene trimester
Emotsionaalsed muutused

• Sina ja su partner võite tunda suuremat soovi seksida, sest te ei pea muretsema rasestumisvastaste vahendite kasutamise pärast
• Seks võib tekitada Sinus vastakaid tundeid, sest Sinu ettekujutus endast muutub emalikumaks
• Mõned naised ei suuda mõelda millelegi peale seksi ning näevad erutavaid unenägusid

Füüsilised muutused
• Rinnad muutuvad tundlikumaks, põhjustades kas naudingut või valu. Kõige kiiremini muutuvad rinnad just esimesel trimestril
• Iiveldustunne ja väsimus võivad sinu seksiisu vähendada
• Võimalik nurisünnituse oht võib piirata seksuaalvahekordade või orgasmide sagedust
• Orgasm kestab pikemalt, põhjustades tupes ja kliitoris pinget

Teine trimester
Emotsionaalsed muutused
• Paljud naised tunnevad end oma muutnud kehas seksikamalt, eriti kui iiveldushood on vähenenud
• Isad võivad karta lapsele haiget teha või et laps “teab”, mis toimub, eriti siis kui beebi juba liigutab ja tema liigutused on tunda.
• Mõned isad on beebi peale armukadedad, sest viimane on emale lähedasem

Füüsilised muutused
• Tupp on niiskem ning kliitor ja tupp on verega täitunud. Tänu sellele kogevad paljud naised esimest korda raseduse jooksul orgasme ja mutliorgasme

Kolmas trimester
Emotsionaalsed muutused
• Ema võib mõelda, et tema keha on eemaletõukav ja et võibolla ei saa ta oma figuuri kunagi tagasi.
• Vastupidiselt naistele pakub paljudele meestele nende naise lopsakas figuuri suurt erutust. Tervisliku seksielu kohapealt on väga oluline omavaheline suhtlus.  Ja seda kõigil eluetappidel.
• Tulevast ema vaevab üha suurem väsimus, tehes seksi jaoks aja leidmise üha raskemaks
• Asendid – mida muud öelda, kui et pange oma kujutlusvõime tööle! Igaühe kõht on erinev, nii et proovige erinevaid asendeid, kuni leiate selle, mis teile mõlemale kõige paremini sobib. Pidage meeles, et ema ei tohiks lamada selili, vaid peaks ennast vähemalt ühe külje poole kallutama. Raseduse viimases faasis on eriti head naine-peal asendid, aga ka lusikaasend ja tagant sisenemine.

Füüsilised muutused
• Emakas toimuvad aeg-ajalt kokkutõmbed, mis orgasmi ajal võivad kesta kuni minuti. Kokkutõmbed on tuhudest erinevad.
• Tähtaja lähendes võid kuni pool tundi pärast seksi tunda emaka kokkutõmbeid
• Kuna tupp ja kliitor on verega täitunud, ei pruugi orgasm sinu seksuaalset pinget leevendada.
• Kui lapse pea on sügaval vaagnas, võid seksi ajal või pärast seksi tunda valu, mis on normaalne. Proovige asendeid, mis ei lase peenisel väga sügavale tuppe tungida
• Seks ei kutsu sünnitust esile, kui emakakael pole küps. Seega ei ole üldiselt põhjust enneaegse sünnituse pärast muretseda.

Muutuke see eriline aeg oma elus meeldejäävaks ning nautige teineteist täiel määral. Neid seksuaalseid tegevusi, mida rase naine teha ei saa, on väga vähe. Kui ema on n-ö riskirase, võib arst soovitada vahekordadade või orgasmide sagedust piirata. Mida kunagi teha ei tohi, on õhu puhumine tuppe, sest see põhjustab looteembooliat.

Allikas:www.ivillage.com

Seksuaalelu raseduse ajal

Kas vahekord võib last kahjustada?

Teievahelist seksuaalset käitumist võib määrata rasedusaegne väsimus. On tavaline, et raseduse ajal muutuvad nii mehe kui naise seksuaalsed tunded ja vajadused.

Ka teistes elusituatsioonides tuleb seda ette. Mõnikord sobitakse hästi kokku, mõnikord mitte. Aga ühine rasedus võib äratada ka tugevaid õrnustundeid ja teha seksuaalelu sellel perioodil eriti toredaks.

Kuidas tullakse toime muutustega, sõltub sellest, kuidas üleüldse tajutakse oma seksuaalsust. Meie nägemust seksuaalsusest ja kooselust mõjutab kasvatuse käigus omandatud nägemus soorollist. Sageli on meil ootused ja ettekujutused seksist, mis ei vasta tegelikkusele.

Paljud naised arvavad, et tahe olla vahekorras väheneb eriti raseduse alguses ja lõpus. Nad on imestunud, et ei ole seksist huvitatud ja võivad arvata, et hoiduvad millestki, mida peaksid tegelikult tegema.

Teised naised tunnevad suuremat tahet kui tavaliselt ja on rohkem vahekorras. Raseduse ajal suureneb naise suguorganite verevarustus ning tupe limaskest muutub vedelikurikkamaks ja niiskemaks. See võib suurendada seksuaalset naudingut ja tugevdada orgasmielamust.

Mehed suhtuvad seksuaalellu naise raseduse ajal erinevalt. Mõned arvavad, et naise keha on suurepärane ja et nauding on suurem, teised ei tunne aga sama iha, mida tavaliselt. Nad võivad tunda last kui konkurenti naise tähelepanule ja armastusele või kardavad lapsele haiget teha.

Kas vahekord võib last kahjustada?
Loote ümber on tugev emakasein ja lootevesi, mis kaitsevad teda löökide ja tõugete eest. Vahekorra ajal ei ole võimalik loodet tupe kaudu kahjustada ning surve ja tõuked vastu kõhtu pole ohtlikud. Mõnikord soovitatakse vahekordadest teatud ajaks loobuda, nagu näiteks nurisünnituse või enneaegse sünnituse ohu korral.

Enamus naisi võib olla vahekorras kogu raseduse jooksul. Vahekorra ajal tuntakse tugevaid emaka kokkutõmbeid, kuid see pole midagi ohtlikku. Erandjuhtudel võib peale vahekorda tupest pruunikaspunast veritsust erituda, see tuleb emakakaelas paiknevast limakorgist. Kui nii juhtub, jää rahulikult voodisse lamama.

Leidub arste, kes soovitavad mõõdukat seksi nädal enne sünnitust, et vältida infektsioonide levikut. Teised arvavad, et vahekorras võib olla seni, kuni pole olnud veritsust. Üldlevinud on arvamus, et üle aja kandmise korral soovitatakse vahekorras olla, kuna mehe sperma sisaldab ainet nimega prostaglandiin, mis pehmendab emakakaela.

Iha, õrnus ja ühtsus
Kui mingil põhjusel ei ole seksimine meelejärgi, võib olla koos ilma tavapärase vahekorrata. Hellust, ühtsust ja naudingut ei saa lasta kaduma minna! Rasedus võib olla aeg, kus avastatakse teineteist uuel moel ja leitakse uusi teid teineteisele rahulduse pakkumiseks.

Paljud tunnevad end raseduse ajal seksuaalselt hästi ja neil on kerge üksteisega sobituda. Kuid kerge on ka pettuda, sest tunded ja vajadused võivad olla erinevad. Siis tuleb aeg maha võtta ja rääkida, mida teineteiselt oodatakse. Seksuaalsus tähendab tundeid, mõnikord tugevaid tundeid ja alati ei ole võimalik neid sõnadesse panna.