Category

Mäng

Category

Tunnusta pingutust, mitte saavutust!

Lapsed võivad mängida tunde ja see on vahva. Mängides nad õpivad ja arenevad. Klotsimängud on väga hea võimalus õppida lahendama erinevaid probleeme ja ülesandeid. Mida suurem ja keerukam ehitis, seda suuremat pingutust see vajab.

Kas teadsite, et tunnustades lapse pingutusi, võtab ta vastu uusi ja arendavaid väljakutseid. Pange tähele, et on vahe, kas tunnustate lapse sooritust, pingutust, vastupidavust ja püsivust või hoopis tulemust.

Kui kiidate ainult tulemust, siis võib laps hakata ebaõnnestumist kartma. Kui tunnustate seda, kuidas ta ülesande kallal vaeva nägi, saate tahtejõulisema lapse, kes võtab elus julgelt ülesandeid lahendada.

Lego auhinnamäng! Loosiratas on keerelnud-viimased võitjad!

Oleme võlgu ühe loosi! Teeme seda nüüd! Liisusalmid on lapsepõlve osa ja väga oluline lapse arengus. Täname kõiki kirjutajaid ja loodame, et nii mõnigi lapsevanem sai indu, et lastele liisusalme lugeda. Liisusalmide loosivõitjad on kasutajad: Signe, Marelle ja Ülle M. 
Eelmiste looside võitjad, ootame teie kontakte samuti (kes pole veel saatnud). Postitame täna teele, et ikka kingitused kuuse alla jõuaksid!
Eelmiste looside võitjad:

Peretraditsioonid
Arendavad tegevused lastega
Maitsvad ideed

Väikelapse arengule on soosivad igasugused lühikesed riimid ja lõbusad salmikesed, mida üheskoos riimis lugeda. Liisusalmid ja lasteriimid on väga olulised  keele ja huulte aktiviseerimiseks. Liisusalmidega tegevuste saatmine aitab lapsel eristada häälikuid sarnastest häälikutest. Pealegi, koos lapsega liisusalme lugeda on üks ütlemata vahva koostegevus.

Millised on teie pere lemmikud lasteriimid? Jaga vahvaid riime ja osale loosimises. Seekord loosime Lego Duplo komplekte lausa 3!

Oodatud on ka vahvad videod 🙂

Ja nüüd riimitama….

“Kassipojad Liisu-Miisu, leidsid nurgast vana viisu.
Sihker- sahker, ussi-pussi, viisu paelad läksid vussi”

Ps. Vaata ka eelmiste nädalate võitjaid siit

Loosi võitjad selgunud! Jaga maitsvaid ideid ja võida Lego Duplo!

Koos perega kokkamine on hea võimalus õpetada lapsele tervislikkutoitumist.
Koos perega kokkamine on hea võimalus õpetada lapsele tervislikkutoitumist.

Woop-woop…parramparraaa! Selle nädala loosiratas valis välja 2 auhinda. Eveli T ja Merle Torim. Võtke meiega ühendust mariaveike@gmail.com

Tervislikkus/tervislik toit on väljend, mida kuuleme igal sammul. Paljud vanemad tahavad üha enam, et nende lapuskeste toidulaud oleks mitmekülgne ja pakataks vaid tervislikest toiduainetest. Igal perel on selleks omad trikid ja nipid, et laste toitumine oleks võimalikult rikkalik ja põnev.

Siinkohal ootakski häid ja järele proovitud retsepte või ideid, nii videotena, piltidena, veebilinkidena ning niisama postitustena, postitades need allolevasse kommentaariumisse.

NB! Loomulikult premeerime vastanuid loosiratta valikul vahvate Lego Duplo komplektidega (seekord 2komplekti). Lahkelt võid mängu ka jagada 🙂

 

 

 

Vaata ka eelmise nädala teemasid:

  1. Nädala teema: ARENDAVAD TEGEVUSED JA MÄNGUD (VÄIKE)LAPSEGA.
  2. Nädala teema: MILLISED ON TEIE PERETRADITSIOONID?

Millised on Teie pere peretraditsioonid? Vasta ja võida Duplo komplekt!

NUPSU UURIB: Millised on Teie peretraditsioonid?

Peretraditsioonid on väga olulised hoidmaks pere ühtsena. On traditsioone, mis antakse kaasa põlvkonniti ja on traditsioone mis saavad alguse uue pere loomisel. Arvatakse, et traditsioonidel on suur osa ka väärtuskasvatusest ja inimeseks kujunemisel.

Kui oluliseks traditsioone peate ning mille järgi otsustate, et see on just see tegevus/üritus, mida soovite korrapäraselt järgida?

Vasta allpool olevas kommentaariumis ja osale loosimises. Seekord loosime 3 Lego Duplo komplekti kõigi vastanute vahel. Loosimine toimub 26.oktoober!

Ole lahke ja jaga seda linki ka sõpradega 🙂

vt. eelmise nädala teemat ja auhinna võitjaid!

TEISE NÄDALA MÄNGU AUHINNAD VÕITSID: Kasutajad Kaire T, Miss T ja Tiina. Auhinna kättesaamiseks võtke ühendust mariaveike@gmail.com. Järgmisel nädalal loosime 2 Lego Duplo komplekti. Head mänguõnne!

Kommenteeri Nupsu raseduskalendrit ja võida TUUB

tuub

Nupsu raseduskalender on ainulaadne kogu maailmas. See annab täieliku ülevaate, kuidas kasvab kõhubeebi ning millised muutused toimuvad naisega.

Nupsu raseduskalender on Eesti suurima sünnitusmaja poolt tunnustatud ja soovitatud!

Kommenteeri Nupsu Raseduskalendrit ja võida omale üks äge TUUB!

Kui sa ei tea veel, mis on TUUB…!? Mine ja tšekka ! TUUB on lihtsalt nii äge- kanna seda seljas, jalas, kaelas või peas. See on riideese, mis peaks igal naisel olemas olema.

Kommenteeri, sheeri ja võida endale TUUB!

Parrramparrraaaaa….Esimese TUUBi võitis kasutaja “Kristin”. Võta ühendust mariaveike@gmail.com

Kui esimesel korral ei näkanud, proovi uuesti. Järgmise TUUBi loosime välja juba mõne päeva pärast.