Beebi

Beebiga mängimiseks ei ole kunagi liiga vara

Olgugi, et beebid ei oska joosta, hüpata või sõita rattaga. Selle eest nad oskavad imiteerida, ennetada, ette kujutada, eksperimenteerida, naeratada, põrgata, ilastada, muliseda, itsitada ja naljakaid nägusid teha.
Meie-täiskasvanud, laskume päris ekstreemsustesse, et välja meelitada beebilt see südantsoojendav naeratus või naerukilksatus. See toob kaasa vastastikuse itsitamise ja tihtipeale isegi naerupursked- see on alles mängu algus.
Mitte kunagi pole liiga vara alustada mängimist oma armsa beebiga. Tõsi, algul küll ei tunnustata sind just erilise vastukajaga, aga beebid õpivad mängima samamoodi kui nad õpivad roomama ja rääkima. Mäng tugevdab lapse ja vanemavahelist suhet, tekitab usaldustunnet, toetab aju arengut ning suurendab motoorika oskusi. Teaduslikud uuringud on tõestanud, et isegi kõige nooremad imikud suudavad mäletada ning aru saada maailmast, mis neid ümbritseb.

Kuidas beebiga mängida?

Kuidas beebiga mängida? Esimestel elukuudel piisab vaid sinu näost. Sinu vastsündinu võib kivistunult sind vaatama jäädagi ning püüda järele teha sinu näoilmeid.
Tõenäoliselt on ta niivõrd lummatud vaatepildist, kuidas sinu keel suust sisse – välja käib, sinu silmad pilguvad ja see naljakas hääl, mida sa teed- üritades kõike seda järele matkida.
Mängi temaga peitust, pannes oma nägu käte taha ning häälitsedes kukkuu-kukkuu. Kui laps on suuremaks kasvanud, võid peita tema seljataha ning samuti kuku-piilu teha. Võid laulda ka mõnd riimi, samal ajal peitust mängides. Ole õrn ja räägi pehme häälega, seda seni kuni lapsele meeldib mängida. Mõned beebid on julged, teised aga ettevaatlikud.
Beebid õpivad kasutama kõiki viite meelt, seega peaks mäng sisaldama erinevaid tegevusi.
Tutvustage imikule erinevat stiili muusikat. Avastage klassikalist jazzi, poppi, bluesi, rokki-sinu valik. Laula lapsele ja tantsi temaga koos. Hoia teda süles ning liigu koos temaga rütmi saatel.
Kui ta on piisavalt vana saab talle mängimiseks anda kõristeid, kellasid, mis erinevaid helisid teevad. Muuda vanniskäik lõbusaks mänguks tehes mulle ja plärtsutades veega. Tee jalutuskäike iga ilmaga, et laps saaks tunda tuult, päikest, vihma ja lund. Lase tal avastada erinevaid tekstuure riietel, tekkidel ja mänguasjadel. Kasuta lapsetoas rõõmsaid ja elavaid värvitoone.
Kui su laps on piisavalt vana mänguasjadega mängimiseks, varu kindlasti lelusid, millega saate koos mängida. Näiteks, kujundite sorteerimine, tornide ladumine, näpunukud, erinavd kõristid, peeglid, kust oma nägu ja emotsioone näha (lastele mõeldud, ohutud) jne. Arengule vajalikud lelud on need, millega saab laps üksi mängida ning mänguasjal oleks mitu erinevat funktsiooni ning mis paneb lapse positiivselt reageerima.
Niipea kui su beebi võtab jalad alla ja hakkab kõndima, pööra erilist tähelepanu turvalisusele. Hoia põrandad puhtad, et ta saaks vabalt uurida ja maailma avastada. Kuigi mänguaedikud, kiiged, toolid ja muud piiravad vidinad võivad olla vanema jaoks mugavad, tuleks neisse suhtuda ettevaatlikusega. Beebid vajavad liikumist ja avastamist.
Leia alati aega lapsega mängimiseks, te olete mõlemad õnnelikud selle üle.
 
Allikas: earlychildhoodnews.com

Write A Comment